Založ si blog

Zdravica pionierom z RTVS

Všimli ste si aj vy tie rozjarené hlasy v STV a najmä v SRo ? Všimli ste si entuziazmus tých mladých novinárok, redaktoriek a moderátoriek – budovateliek vyspelej kapitalistickej spoločnosti ? Všimli ste si oduševnenosť ich prejavu, ich zápal pre vec ? Všimli ste si ich odvážny boj proti zákernému vnútornému nepriateľovi, proti tajomnej „ficovej mafii“ ? Všimli ste si plamenné hlasy moderátorov a redaktorov SRo, akými varujú verejnosť pred najnovšími hrozbami zlých Rusov na východe ?

Ja áno. Každé ráno a každý deň mi okrem pol tucta stokrát počutých angloamerických hudobných oných, veď viete čo, dodávajú chuť do života práve tieto mladé pionierske hlasy. Hlasy, ktoré sme počúvali na verejných sľuboch iskier a pionierov pred rozvinutou zástavou školskej pionierskej organizácie a ktoré nám zostali zachované dodnes vďaka archívnym nahrávkam rozhlasu alebo televízie. Neviem vydržať, kým sa novodobé pionierske vedúce neobjavia v étery v rannom rozhlasovom vysielaní, na hlavných správach ráno, na obed alebo pri večerných správach.

Deň začíname ohnivým prejavom náčelníčky,- skupinovej vedúcej s. Petry Bernasovskej. Najskôr nám oznámi, že ten škrek, čo sme pred chvíľou počuli, bol skvelý song akejsi svetoznámej americkej hudobnej hviezdy, ktorý sa nám všetkým iste veľmi veľmi páčil. A potom nám hlasom ako po vypití 5 plechoviek red bulu naservíruje svojho vzácneho hosťa- dajakého neznámeho českého zvukového imitátora či iného kolotočára, ktorého iste všetci už dávno poznáme. A ak nie-nuž hanba nám…Nasleduje vodopád banalít, prerušený až deviatou hodinou, kedy s. skupinovej pionierskej vedúcej Bernasovskej končí smena.

Nasleduje nuda, prešpikovaná aspoň ďalšími úžasnými angloamerickými oujesbejby-brmbačkami, zbožňovanými podľa našich hudobných redaktorov iste celým Slovenskom. A ak nie,-nuž hanba nám. Nudu na obed prerušia hlavné správy. V nich oddielová pionierska vedúca s.Soňa Otajovičová detsky zápalistým hláskom- stranícky vysoko angažovane – opíše, ako ten či onen nominant bývalej vlády zase skončil za mrežami. Pospomína podrobne všetky domnelé zločiny, ktoré podľa chrabrého špeciálneho prokurátora zaručene spáchal, lebo si to myslí 1/ hovorca PZ, 2/ hovorca špeciálnej prokuratúry, 3/ generalissimus Daniel Lipšic, oddaný priateľ Veľkého Igora Matoviča z Trnavy. Iba pre krátkosť času potom už bohužiaľ nedá priestor druhej strane, teda nielen podozrivému či obvinenému, ale ani jeho advokátovi. Mikrofónu sa však chopí akási akási temperamentná zástavníčka triednej pionierskej organizácie – hovorkyňa malého naďa,- ktorá naraz KAKÁ a ŠČÍ, a oznámi nám, že vodca slovenskej opozície dostal asi úpal. Prečo ? Lebo si to myslí malý naď. A malý naď je niekto-je to tajná kádrová rezerva súdruhov z oplechovanej ambasády. V budúcnosti z neho možno bude aj silný premiér-mačo, po akom túži aj Zuzanka Čaputovie.

A takto, s hlasmi vyšpicovanými energy drinkami a desiatkami kávičiek do maxima, nám plynie nudný sivý januárový deň. Bez týchto hlasov by sme nedajbože upadli do letargie, ba možno aj do márnomyseľnosti. Naivne čisté hlásky našich súdružiek pionierskych vedúcich nám to však nedovolia. Vyslovujeme im za to naše úprimné súdružské poďakovanie.

-Vďaka vám súdružky, hneď nám chutia halušky ! Máme postoj kladný ku každej základni ! Uväzníme bodora – náš už Putin nezdolá !

Banderovci na e-bikoch vyhrajú vojnu proti Sarmatom !

18.05.2022

Neveríte ? Čítajte dnešnú Pravdu. Tam je jeden veľmi pôsobivý článok, ktorý vás o tom presvedčí. Ak sa vám naozaj prihodí, že vás presvedčil, – potom dobrá rada od samostatného vedeckého pracovníka IIa v tejto oblasti: utekajte, ako vám sily stačia, za odbornou pomocou od kvalifikovaného psychiatra alebo psychológa. Alebo si dávajte veľký pozor na týpkov, čo [...]

Prečo chcú Anglo-Američania v NATO Fínsko a Švédsko ?

17.05.2022

Prečo ? Je to veľmi jednoduché. Lebo chcú Rusku predĺžiť potenciálny front o 1300 km. No predovšetkým preto, lebo chcú od Ruska vydobyť Arktídu. Arktídu s jej surovinovými zdrojmi, jej strategickou polohou pozdĺž veľkej časti Ruska a s jej čoraz zriedkavejšie zamrznutými vodami, ideálnymi pre rozvoj lodnej dopravy z Číny, Japonska a Kórey do Európy. USA a UK, ktoré [...]

Ukrajina prehrala ďalšiu bitku: zranení banderovci sa vzdali do zajatia dnes o 15.00

16.05.2022

Po rokovaní OS RF a OS UA dnes po 15.00 začali z podzemných skrýš pod mariupolským Azovstalom vychádzať prví zranení príslušníci OS UA, zahraniční bojovníci a príslušníci nacbatov „Azov“. Neodchádzajú na územie pod kontfrolou OS UA, ani na loď do Turecka. Odchádzajú do zajateckých nemocníc v rámci Doneckej ľudovej republiky. Tu, v DNR /kde na rozdiel od RF [...]

Počasie / Búrka / Auto / Paderborn /

Nemecko zasiahli najmenej dve tornáda, zranili sa desiatky ľudí

20.05.2022 20:01, aktualizované: 21:30

Miestne úrady v západonemeckom meste Paderborn hlásia po vyčíňaní tornáda najmenej 40 zranených, z toho desať vážne.

Joe Biden

Opitý člen Bidenovej ochranky napadol v Soule miestneho občana pri spore o taxík

20.05.2022 19:29

Agent sa okamžite vrátil do USA a dostane dočasné voľno. Tento incident podľa hovorcu Americkej tajnej služby neovplyvní nadchádzajúci Bidenov program v Ázii.

Élisabeth Borneová / Emmanuel Macron /

Francúzsky prezident Macron vymenoval novú vládu premiérky Borneovej

20.05.2022 18:20

Vo Francúzsku, ktoré je prezidentskou republikou, sa po prezidentských voľbách mení vláda. Francúzi si vyberali prezidenta v apríli, funkciu obhájil Emmanuel Macron.

Boris Kollár

Kollár: Slovenská armáda potrebuje urgentne prezbrojiť

20.05.2022 17:39

V regióne s vysokou nezamestnanosťou ide podľa predsedu parlamentu aj o príležitosť vzniku nových pracovných miest.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 179
Celková čítanosť: 474640x
Priemerná čítanosť článkov: 2652x

Autor blogu

Kategórie