Založ si blog

O rasizme a otrokárstve Slovákov.

Zajtra začnú majstrovstvá Európy vo futbale. Od európskych futbalistov budú všemocní slniečkári iste žiadať, aby si pred zápasmi pokľakli a prosili o odpustenie za zlo, spôsobené bielymi Američanmi čiernym Američanom. Nedáva to logiku, prečo v Európe a prečo aj v prípade Slovákov, ale na veci nedávajúce logiku sme si my- čo žijeme pod nadvládou neoliberálov -museli už postupne zvyknúť.

Naši slovenskí futbalisti ešte v piatok kľačať nebudú. Naši „slovenskí“ novinári si však miesto nich pokľakli už dnes. V rtvs a ďalších médiách sa pustili do slovenského lekára, ktorý si vo vysielaní dámskeho klubu rtvs dovolil nazvať černochov negrami. Označili ho za rasistu. Táto nálepka hrozí aj I.Malachovskej-moderátorke, lebo v živom vysielaní ho za to ihneď nepotrestala, ba možno sa jeho výroku, maskovaná rúškom, asi aj zasmiala.

Hrozné,-no nie ? Mala ho pred kamerou ihned vyfackať. Neurobila to-a tak sme my Slováci pred svetom zase tí najväčší kukluxklanci, skrz-naskrz hnusní rasisti. Už aby sme ani cez hranicu nechodili, lebo nás kolektívne vydajú na trestné stíhanie do USA alebo do Haagu…

Samozrejme, je to všetko hlúpe a smiešne. Slovo neger pochádza z lat. slova čierny. Je to celosvetovo zaužívané označenie černochov. Tak ako sa iba hlúpy beloch urazí, ked mu v Afrike povedia „waza“, tak sa iba hlúpy černoch urazí, ked mu v Európe povedia neger. Černoch. A nikto tým nemyslí otrok, ako sa to liberálni konšpirátori snažia nakonšpirovať.

My Slovania sme si museli zvyknúť na oveľa priamejšie označenie otroka. Anglicky je Slovan=slav, čo Angličanom konotuje slave=otrok. A my Sloveni -príslušníci slovenského národa sme si museli -od bratov Cechov -zvyknúť na pejoratívny výraz Slovák. Koncovka -ák sa u Cechov používa na pomenovanie nie príliš vážených susedov-napr. Bavorák, Prušák, Polák, Moravák, Rakušák, Rusák…až po Skopčák či hnusák.

Nevadí. Sebavedomý príslušník silného národa takéto prezývky od svojich zakomplexovanejších susedov prežije. Dokonca ich dobromyseľne akceptuje a začlení do svojho jazyka. Protičernošský rasizmus netkvie v používaní výrazu neger, ale v tom, že kolonizátorské otrokárske národy USA, V.Británie, Francúzska, Holandska, Belgicka, Śpanielska, Portugalska, Nemecka, Talianska odmietajú za stáročné drancovanie krajín Afriky, Azie, Ameriky platiť tzv. postkolonizačné retribúcie. Tomas Sankara, prezident Burkiny Faso ich požadoval vo výške 10% HDP ex-koloniálnych krajín po dobu 100 rokov od ukončenia kolonizácie. Cosi podobné požadoval Patrice Lumumba, ale aj Che Guevarra alebo Muamar Kaddáfí.-Ako so svojimi nápadmi skončili ? Tajné služby západných demokracií ich všetkých dali zavraždiť.

Západ bývalým koloniám samozrejme nič neplatí /ak nerátame pseudo-pomoc = de facto promočné kampane na odbyt svojich tovarov/. Bieda neokoloniálne vysávaných krajín 3.sveta pokračuje a produkuje migračné vlny. Západné ex-kolonialistické krajiny bremeno migrácie zákerne rozkladajú aj na krajiny Východu, ktoré z kolonializmu a s kolonializmom nič nemali.- A navyše vykupujú si svoje zlé svedomie organizovaním a nanucovaním stupídnych slniečkárskych kampaní. Takých,akými sú aj futbalové klačiačky.

RTVS sa prezentovaním výrazu neger nedopustila ničoho rasistického. Napriek tomu-súčasná RTVS SA SPRÁVA RASISTICKY. Nie však voči černochom=negrom, -ale voči nám SLOVENOM/SLOVAKOM. Zakazuje národne orientované relácie, bojkotuje Maticu slovenskú, bojkotuje národne orientovaných spoločenských vedcov, politológov, historikov (Ďurica, Vnuk, Lacko, Tkáč, profesorka Hrabovec…), zakazujú dokonca vlastenecké sociálne kritické filmy pre deti a mládež-napríklad Jerguš Lapin, Ćenkovej deti, Krčmársky kráľ…-Toto je praktický rasiszmus RTVS-nie nahlúple hry okolo označovania černochov.

Zajtra začnú futbalové majstrovstvá. Aj za účasti slovenských futbalistov. Budeme im držať palce. Až do momentu, dokedy miesto spievania národnej hymny nepokľaknú na príkaz slniečkárskych pánov veľkomožných. Tých s nepeknou otrokárskou minulosťou.

Tešme sa, že nás rtvs ešte neohlupuje tak ako čtv bratov Čechov

08.06.2021

Iba krátky povzdych úľavy na margo veľdiela Hlasu Ameriky a BBC, ktorý včera vysielala česká dvojka. Tento protiruský paškvil pod názvom Putin mal dĺžku ako celovečerný film. Pozliepali ho za pomoci rozličných protiruských oranžových mimovládok, zlomyseľných reportáží západných korešpondentov pôsobiacich v Moskve, opozičných pseudožurnalistov a pracovníkov [...]

Ako si Boris Kollár hľadal bandu na realizáciu svojho programu

07.06.2021

Boris Kollár mal sen. Chcel zbohatnúť ľahko a rýchlo. Chcel byť zámožným mužom a ohurovať solventnosťou svoje okolie, najmä mladé žienky a dievčatká. Boris Kollár mal program. A potreboval nejakú bandu, nejakú alianciu, ktorá by mu umožnila program realizovať. Našiel si koalíciu rovesníkov z rodnej štvrte. Kamoša Petra Steinhubela a jeho kamošov. Aj oni mali svoj [...]

LENGVARSKÝ ALEBO IQ TEST NÁRODA

02.06.2021

Asi pred týždńom boli publikované výsledky prieskumu popularity členov súčasnej vlády. Najdôveryhodnejším ministrom sa stal Lengvarský, ktorému dôveruje podľa Focusu 37% občanov. Propagandista Jaško z aktualítsk sa toho chytil a -porovnajúc ho s už dosluhujúcim Matovičom-urobil z neho hviezdneho politika bez bázne a hany. Imponuje mu najmä Lengvarského úsečné verejné [...]

pocasie-25-6-2021

Teploty sa dotkli 38 °C, úľava prichádza od západu

24.06.2021 17:30

Štvrtok bol mimoriadne horúci, v Mužli sa teplota dostala k 38 °C. Zo západu sa však na Slovensko valí studený front. Kam spadnú teploty?

Peter Kremský

Tendre na pošte kritizuje aj OĽANO, Kremský hovorí o mafii

24.06.2021 15:18

Šéf hospodárskeho výboru sa pýta, ako je možné, že Lama či Bonul stále majú bezpečnostné previerky.

Homosexuál / LGBTI / Gay /

Väčšina EÚ podporila LGBTI komunitu, Slovensko nie

24.06.2021 14:22, aktualizované: 17:13

Viktor Orbán hovorí pri novom zákone o ochrane detí.

SR GP Mýtnik II akcia TK BAX

Nevýhodné tendre za čias Imreczeho dosiahli takmer 120 miliónov eur

24.06.2021 14:14, aktualizované: 15:09

Na finančnej správe vo štvrtok zasahovala NAKA.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 9344x
Priemerná čítanosť článkov: 2336x

Autor blogu

Kategórie

Archív